ІСТОРІЯ ШКОЛИ

До 1990 року в селі Червоний Плугатар школи не було. А за п’ять кілометрів від села, в стороні від центральної дороги є парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення, заснований в 60-х роках ХІХ ст. київським професором медицини Демченком. У тіні густої крони могутніх місцевих та декоративних дерев, завезених сюди з Північної Америки, Західної Європи, Далекого Сходу, Японії, Криму та Кавказу, ще стоїть панський будинок. В 1923 році в бувшому маєтку поміщика Демченка відкривається початкова школа. Першим учителем був Грибаненко Степан Федорович.

Учитель вів клас-комплект з 4-ох класів. Після Грибаненка С.Ф. у 1932 році учителює Горянський Михайло Федорович з Красного Колядина. Він очолює школу ЛІКНЕПу. Горянський М.Ф. був розстріляний фашистами в роки війни.

Пізніше у школі працювали:

Луценко Павло Якович

Логвиненко Григорій Григорович

Трикоз Андрій Данилович

Луценко Євдокія Іванівна

Купріянко Стелла Миколаївна

Касяненко Марія Кіндратівна

Малик Надія Хомівна

Яковенко Анатолій Іванович

Від початку своєї діяльності школа мала назву Першотравнева початкова школа, а згідно рішення Талалаївського райвиконкому та розпорядження Чернігівського облвно, за наказом № 69 по Талалаївському райвно від 10 вересня 1970 року Першотравнева початкова школа перейменовується на Червоноплугатарську початкову школу. Школа проіснувала 67 років, до 21 серпня 1990 року.

Школа знаходилась у мальовничому куточку, але добиратися до неї малим дітям було далеко і важко, особливо зимою, коли було багато снігу. Колгосп допомагав підвозити учнів до школи кіньми. В ближніх селах теж були лише початкові школи, після закінчення яких діти навчалися в селищі Дмитрівка Бахмацького району, куди добиралися поїздом Кременчук - Бахмач та селі Скороходове Талалаївського району.

Майже 20 років керівники початкових шкіл Яковенко А.І, Бондар А.О. та жителі сіл клопотали про будівництво нової школи.

У 1985 р., місцевий колгосп ім. Фрунзе очолив молодий голова Король Микола Олексійович. Він в 1989 році спочатку за колгоспні кошти, а потім за державні протягом 9 місяців побудував двоповерхову красуню школу-садок на 224 учнівських місць. Школа мала всі необхідні навчальні кабінети, майстерню по дереву та металу, їдальню, актовий та спортивний зали. Всі кабінети забезпечені необхідним приладдям. Червоноплугатарська школа була перша в районі, де відкрився комп’ютерний клас із 13 "Корветів".

У січні 1991 року для вивчення тракторної справи школа отримала новий трактор МТЗ – 80 з причепом.

Колгосп ім. Фрунзе організував підвіз дітей до школи з інших сіл, а також харчування в їдальні за рахунок колгоспу.

Величезну допомогу в організації будівництва школи та обладнанні кабінетів надав тодішній завідуючий Талалаївським районним відділом народної освіти Сенча Василь Якович.

Окрім школи колгосп будує в селі нову вулицю, де вчорашні студенти-вчителі отримують новенькі будинки. Це подружжя Киричків, Соломах, Несенів, Прохорчуків, Кононіченків.

На період будівництва школи та підбору педагогічних кадрів директором призначають найдосвідченішого директора школи з Талалаївки Бурку Івана Івановича, який до цього близько 20 років очолював Талалаївську середню школу.

Зроблено вдалий підбір кадрів. У школі працюють вчителі, які закінчили вузи, двоє з них мають дипломи з відзнакою (Киричок Т.В. і Соломаха С.О.), один – звання „Заслужений учитель України” (Яковенко А.І)

На час відкриття школи 1 вересня 1990 року директором призначають Яковенка Анатолія Івановича, який до цього очолював Червоноплугатарську початкову школу, заступником директора школи з навчально-виховної роботи призначають Загурську Ларису Миколаївну, яка працювала заступником директора Липівської середньої школи, заступником директора школи з господарської частини – Тимченка Івана Сергійовича, головою профкому обирається Бондар Анатолій Омелянович, який працював директором Обухівської початкової школи.

У зв’язку з організацією Червоноплугатарської середньої школи закриваються Червоноплугатарська, Обухівська, Степанівська і Новопетрівська початкові школи.

З 1990 року в приміщенні школи розпочав свою навчально - виховну роботу і дитячий садок. Завідуюча цим виховним закладом була Нішта Ніна Михайлівна, вихователем – Рамазан Світлана Василівна. На час відкриття школи-саду у 1990 р. у дитсадку було більше 20 дітей. У 1998 році дитячий садок було закрито в зв’язку з відсутністю температурного режиму і дітей у ньому. Кімнати дитячого садка були перероблені на класні кабінети. Завідуючою садком на той час була Приймак Оксана Анатоліївна. Та у 2001 році роботу дитячого садка було відновлено, завідуючою знову стала Нішта Ніна Миколаївна, нині садок відвідують 13 дітей.

У період з 1990 – по 2009 рр.. із стін Червоноплугатарської ЗОШ I-III ступенів вийшло 250 випускників, із них 17 учнів нагороджені золотими та срібними медалями .

В 2003 році в дію ввійшла Програма "Шкільний автобус" завдячуючи начальнику відділу освіти Буші Р.М., було організовано підвіз учителів та учнів з сіл: Поповичка, Обухове, Рубанове, Рябухи, Степанівське, Петькове.

У 2001 році наша школа одна з перших вийшла в Інтернет, створивши свій сайт. Цьому сприяли консультанти Канадського Міжнародного центру дистанційного керівництва самоосвітою Ярмош Г.С. і Ярмош А.Г. - вихідці села Поповичка, які проживають у місті Торонто.

Перший учительський колектив Червоноплугатарської середньої школи

1. Яковенко Анатолій Іванович - директор школи, вчитель музики, "Заслужений учитель України"

2. Загурська Лариса Миколаївна - заступник директора по навчально-виховній роботі, вчитель математики

3. Яресько Надія Володимирівна - заступник директора по позакласній і позашкільній роботі, вчитель української мови.

4. Бондар Анатолій Омелянович – голова профкому, "Старший учитель", класовод 1 класу

5. Михайленко Любов Миколаївна - учитель початкових класів, 2 клас

6. Несен Лілія Володимирівна – учитель початкових класів, 4 клас

7. Іщенко Надія Хомівна - учитель початкових класів, 3 клас

8.Михно Сергій Анатолійович – учитель історії, кл. керівник 5 класу

9. Прохорчук Олександр Володимирович –учитель української мови та літератури, кл. керівник 11 класу

10. Прохорчук Ольга Василівна – учитель української мови та літератури

11.Соломаха Олексій Іванович – учитель допризовної підготовки молоді

12.Соломаха Світлана Олександрівна – учитель хімії і біології, кл. керівник 6 класу

13. Кононіченко Олександр Миколайович – учитель трудового навчання

14.Кононіченко Світлана Павлівна – учитель фізики, кл. керівник 7 класу

15. Киричок Володимир Андрійович – учитель іноземної мови, кл. керівник 8 класу

16. Киричок Тетяна Владиславівна – учитель іноземної мови та російської мови і літератури, кл. керівник 10 класу

17. Несен Олексій Антонович – учитель математики й інформатики, кл. керівник 9 класу

18. Мокій Тетяна Вікторівна – піонервожата

19. Смілик Людмила Миколаївна - учитель початкових класів, вихователь ГПД

20. Сухова Любов Василівна – вихователь ГПД

21. Безугла Валентина Григорівна – вихователь ГПД

22. Коваль Катерина Іллівна - учитель початкових класів

23. Мусієнко Василь Володимирович - майстер практичної їзди

24. Король Таїсія Семенівна - лаборант

25. Ткаченко Ніна Миколаївна – бібліотекар

Кількість учнів у 1-11 класах за навчальними роками

1990-1991 н.р. - 128 учнів

1991-1992 н.р. - 129 учнів

1992-1993 н.р. - 121 учень

В 2003 році в дію ввійшла Програма "Шкільний автобус" ,завдячуючи начальнику відділу освіти Буші Р.М., організовано підвіз учителів та учнів з сіл: Поповичка, Обухове, Рубанове, Рябухи, Степанівське, Петькове.

В 2007-2008 н.р.в школі навчалось 108 учнів.

Перший випуск 11 класу:

1. Адам’як Петро Васильович

2. Ковтун Людмила Леонідівна

3. Несен Світлана Василівна

4. Василюха Олександр Миколайович

5. Тарасенко Анатолій Григорович

6. Малій Наталія Олександрівна

У 2001 році наша школа одна з перших вийшла в Інтернет, створивши свій сайт. Цьому сприяли консультанти Канадського Міжнародного центру дистанційного керівництва самоосвітою Ярмош Г.С. і Ярмош А.Г. - вихідці села Поповича, які проживають у місті Торонто.

В 1923 році у бившому маєтку поміщика Демченка відкрилася початкова школа.

Від початку своєї діяльності школа мала назву Першотравнева початкова школа, а у 1970 році була перейменована у Червоноплугатарську початкову школу, яка проіснувала до серпня 1990 року.

Вона знаходилась у мальовничому куточку, але добиратись до школи учням було важко, особливо зимою. Колгосп допомагав підвозити учнів до школи кіньми. В ближніх селах також були лише початкові школи, після закінчення яких діти навчались у с. Дмитрівка, Бахмацького району.

Майже 20 років жителі клопотали про будівництво нової школи. У 1989 році місцевий колгосп розпочав будівництво школи, а потім держава допомогла і протягом 9 місяців було побудовано двоповерхову школу-садок. окрім щколи колгосп будує в селі новувулицю, де вчорашні студенти-вчителі отримують новенькі будинки.

У зв'язку з організацією Червоноплугатарської середньої школи закриваються Червоноплугатарська, Обухівська, Степанівська і Новопетрівська початкові школи.

Кiлькiсть переглядiв: 813

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.